Amnesty International – grupa OSTROŁĘKA

amnesty international grupa lokalna ostrołęka

Informacje prasowe

Posted by amnestyostroleka w dniu Maj 2, 2009

Czyli doniesienia wysłane kanałem „aktywni”.

Obama: to były dobre 100 dni. Obama po raz kolejny, choć nie po nazwisku, krytykował lat swego poprzednika George’a Busha, mówiąc, że teraz jego rząd „usuwa z drogi wrak recesji” zostawiony przez poprzednika. Powiedział też, że „zmienił kierunek polityki zagranicznej” USA. Stwierdził, że nie żałuje zakazu brutalnych technik przesłuchań CIA, które po raz kolejny określił „torturami”. Obama nic nie mówił jednak tym razem o karaniu winnych w tej sprawie. więcej.

Demonstranci zaginęli na Mołdawii. Burmistrz Kiszyniowa Dorin Chirtoaca, który jest wiceszefem opozycyjnej Partii Liberalnej, zaapelował do obywateli, aby domagali się od rządzących komunistów wyjaśnienia losu dwóch młodych ludzi, którzy zaginęli bez wieści po ostatnich zamieszkach. Wybuchły one po wygranych przez komunistów wyborach 7 kwietnia, które opozycja uważa za sfałszowane. Zatrzymano wtedy około 300 osób, ale zaginionych nie ma na listach aresztowanych. więcej.

Tamilskie Tygrysy nie złożą broni. Polityczny przywódca ugrupowania Tamilskich Tygrysów, walczących o samostanowienie na północnym wschodzie Sri Lanki, wykluczył możliwość poddania się bojowników siłom rządowym. więcej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: